استاندارد کنسرسیوم شبکه وب جهانی (W3C)

استاندارد کنسرسیوم شبکه وب جهانی (W3C)

استاندارد کنسرسیوم شبکه وب جهانی (W3C)

انجمن w3c که مخفف عبارت ” World Wide Web Consortium ” یا همان کنسرسیوم شبکه وب جهانی می باشد، مرجع استانداردهای وب جهانی است. این انجمن که بیش از 450 زیرمجموعه یا عضو دارد که شامل ابرکمپانی هایی از قبیل مایکروسافت می باشند در راستای استانداردسازی کدها و بهبود سازگاری سایت ها با مرورگرها و دستگاه های مختلف فعالیت می کند.

رهبری w3c با ” مخترع وب ” یعنی برنرز لی می باشد که در سال 1994 میلادی تأسیس شده است و با میزبانی توسط سه سازمانی دانشگاهی و تحقیقاتی ام آی تی آمریکا، اینریا در اروپا و کِیو در ژاپن فعالیت می کند.

استفاده عادی که از این سایت بصورت گسترده می شود در ارزیابی کدهای HTML و XHTML می باشد. شما و تمامی فعالان وب قادر به بررسی سورس سایت های خود و دیگران در W3C می باشید. ولیدیتور یا سیستم ارزیابی و استانداردسنجی w3c به شما ارورها و باگ های اصلی کدنویسی سایتتان را نمایش خواهد داد که توضیحات مختصری جهت برطرف کردن آن ها نیز در اختیار خواهید داشت.

برندهای بزرگ طراحی عمدتاً سورس های برنامه نویسان خود را با این سیستم استانداردسنجی می کنند که شاید دلیلی جهت ادامه فعالیت و یا استخدام برنامه نویسان نیز باشد.

بطور مثال، برند طراحی سایت فراسایت نیز یکی از سایت هایی است که توسط کنسرسیوم شبکه وب جهانی بصورت کامل تأیید شده است و W3C سایت فراسایت را بدون هیچ ارور یا مشکلی تشخیص داده است که در صفحه زیر نیز می توانید این موضوع را بررسی نمایید:

https://validator.w3.org

طراحی سایت

در مجموعه فراسایت اهمیتی زیادی به سازگار و بهینه بودن کدها داده می شود. این موضوع می تواند مخاطبین بسیاری زیادی را به سایت شما جذب کند. سؤالات و مشکلات خود را در زمینه کنسرسیوم شبکه وب جهانی با ما درمیان بگذارید.

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!