سایت ساز فراسایت چیست؟

سایت ساز فراسایت چیست؟

سایت ساز فراسایت چیست؟

فراسایت: اگر تا به حال برای راه‌اندازی یک وب‌سایت اقدام کرده باشید، حتماً به خوبی می‌دانید که از چه فرآیند پیچیده، زمانبر و پرهزینه‌ای صحبت می‌کنیم.

شما می‌خواهید برای خودتان یک سایت شخصی یا تجاری داشته باشید؛ پس سراغ یک طراح یا یک شرکت طراحی سایت می‌روید و سایتتان را به آنها سفارش می‌دهید. طراحی سایت شما از چند هفته تا چند ماه زمان می‌برد. طی این مدت مجبورید بارها و بارها با طراح تماس بگیرید و مکاتبه کنید تا طرح و ویژگی‌های مدنظرتان را به او منتقل کنید. سرانجام اگر خوش شانس باشید، طراح سایت شما را سروقت و به همان شکلی که می‌خواستید تحویل می‌دهد. حالا به قسمت دردناک ماجرا می‌رسیم، یعنی موعد پرداخت هزینه…

طراحی سایت

چند میلیونی از حسابتان کم  می‌شود و حالا می‌خواهید کار با وب‌سایتتان را شروع کنید. اما همه چیز بیش  از حد پیچیده است. تصور می‌کردید کار راه‌اندازی سایت تمام شده است و قسمت  سخت ماجرا را پشت سر گذاشته‌اید. اما به نظر می‌رسد که این طور نیست…کم  کم تماس‌های شما با طراح بدون پاسخ می‌ماند و اشکالات سایت یکی یکی خود را  نشان می‌دهند. خسته و کلافه و ناراضی از خودتان می‌پرسید: یعنی هیچ راه  ساده‌ای وجود ندارد که من بتوانم برای خودم یک سایت داشته باشم؟

چرا، یک راه بسیار بسیار ساده‌تر وجود دارد: استفاده از ابزاری به نام سایت‌ساز!

تعریف سایت ساز:

حالا حتماً از خودتان می‌پرسید که سایت ساز چیست. سایت‌ساز به ابزاری گفته  می‌شود که امکان ساخت، ویرایش و مدیریت یک وب‌سایت را بدون نیاز به دانش  برنامه‌نویسی برای کاربران فراهم می‌کند. هدف از طراحی این ابزار، آسان کردن فرآیند طراحی سایت برای کاربران بوده است. با استفاده از سایت‌ساز هرکسی می‌تواند به راحتی سایت دلخواهش را بسازد و آن را مدیریت کند.

باورتان نمی‌شود؟ به شما حق می‌دهم؛ حتماً با خودتان می‌گویید چطور  می‌شود کاری را که یک برنامه نویس با صرف زمان و انرژی بسیار زیاد انجام  می‌دهد، من به سادگی و ظرف مدت زمان اندک انجام بدهم. نگران نباشید! این  مقاله همۀ سوالات شما درباره مفهوم سایت‌سازها را پاسخ می‌دهد.

نرم  افزارهای سایت ساز به صورت آنلاین کار می‌کنند. یعنی نرم‌افزارهای تحت وبی  هستند که اغلب توسط یک شرکت به طور اختصاصی طراحی می‌شوند و در اختیار  کاربران قرار می‌گیرند (مثل سایت‌ساز ما یعنی فراسایت). شرکت‌های سازنده،  معمولاً سایت‌سازها را به صورت اشتراک سالیانه یا ماهیانه عرضه می‌کنند.  تمام امکانات لازم از جمله خدمات هاستیگ (فضای مورد نیاز برای بارگذاری  فایل‌های وب‌سایت)، ثبت دامنه، ویرایش ظاهر و محتوای وب‌سایت، یکجا و از  طریق شرکت ارائه‌دهنده به کاربر داده می‌شود.

مزایای استفاده از سایت ساز فراسایت:

حالا  که فهمیدیم سایت ساز چیست، بگذارید خیلی خلاصه ببینیم که استفاده از سایت ساز، چه مزایایی برای شما خواهد داشت:

پکیج کامل: شما  در استفاده از سایت ساز، همه خدمات لازم برای طراحی سایت را یک جا  می‌گیرید. یعنی دیگر لازم نیست دامنه، هاست و طراحی به صورت جداگانه انجام  شوند. حتی خدمات بیشتری همچون ساخت ایمیل بر روی دامنه اختصاصی نیز به شما  ارائه خواهد شد.

کیفیت بالا: سایت سازهای خوب که توسط شرکت‌های معتبر ارائه می‌شوند، معمولاً کیفیت بیشتری نسبت به دیگر روش‌های طراحی سایت دارند.

عدم نیاز به دانش فنی: هنگام  استفاده از سایت سازها، شما به هیچ گونه دانش فنی نیاز ندارید و همه چیز  به ساده ترین شکل ممکن در اختیار شماست. این در حالی است که در روش های  دیگر، معمولاً لازم است که شما کمی سر رشته از کارهای مربوط به طراحی سایت  داشته باشید.

پشتیبانی همیشگی: یک  مزیت بزرگ سایت سازها این است که شما با همان هزینه کوچکی که می‌کنید،  پشتیبانی مداوم هم خواهید داشت. توجه داشته باشید که اگر در بحث طراحی سایت  وارد نیستید، پشتیبانی واقعاً یک ضرورت است و به هیچ وجه نباید این مزیت  سایت سازها را دست کم بگیرید.

البته  اینها فقط بخشی از مزایای استفاده از سایت ساز هستند و اگر یک سایت ساز  واقعاً با کیفیت باشد، برتری‌های بسیار زیاد دیگری نیز نسبت به سایر روش ها  خواهد داشت. برای مثال، همین سایت ساز خود ما، یعنی فراسایت، ویژگی‌های  بسیاری دارد که استفاده از آن را نسبت به سایر روش های طراحی سایت منطقی می  کند.

طراحی سایت

نحوه کار سایت ساز فراسایت:

گفتیم که با سایت‌ساز می‌توانید سایت خود را بسازید و به سادگی آن را مدیریت کنید. اما می‌پرسید چگونه؟ ما در ادامه می‌خواهیم این دو موضوع را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

1) ساخت سایت

سایت‌سازها  اغلب چندین قالب آماده در اختیارتان قرار می‌دهند تا شما یکی را انتخاب  کنید و آن را به دلخواه خودتان ویرایش کنید. قالب سایت همان شکل ظاهری آن  است که توسط بازدیدکنندگان مشاهده می‌شود. سایت‌سازها امکان ویرایش قالب را در اختیار شما قرار می‌دهند. پس به راحتی می‌توانید محتوای خود را داخل قالب وارد نمایید، تصاویر را عوض کنید و…

سایت‌سازهای  مختلف، قالب‌های متفاوت و مخصوص به خودشان را دارند. اما به طور کلی امکان  ویرایش قالب در تمام سایت‌سازها به شما اجازه می‌دهد:

متن و تصویر صفحات وب‌سایت را تغییر بدهید.

منوی سایت را طراحی کنید و دسته‌بندی‌های موردنیاز را بوجود بیاورید.

صفحات مورد نیاز خود را ایجاد نمایید.

و امکانات دیگری مثل وبلاگ نویسی، ساخت فرم و … که ممکن است بین سایت‌سازهای مختلف متفاوت باشد.

2) مدیریت سایت

سایت‌سازها برای مدیریت سایت ابزاری به نام پنل مدیریتی در اختیار کاربر قرار می‌دهند. با استفاده از این پنل مدیر سایت اختیارات  لازم برای به‌روزرسانی و دسته‌بندی محتواها، مدیریت فایل‌ها، اعمال تنظیمات  و آمارگیری را خواهد داشت. درباره این امکانات کمی بیشتر توضیح می‌دهم تا  ببینید پنل مدیریتی چگونه پاسخگوی نیازهای شما در اداره سایتتان خواهد بود:

صفحات وب‌سایت، وبلاگ، فروشگاه و گالری تصاویرتان را می‌توانید حذف، ویرایش و دسته‌بندی کنید.

می‌توانید پیام‌های بازدیدکنندگان، ایمیل مشترکان خبرنامه و فرم‌های پرشده را مشاهده، تایید یا حذف کنید.

آمارهای بازدیدکنندگان و گزارش فعالیت‌ها قابل مشاهده و خروجی گرفتن است.

می‌توانید به افرادی غیر از خودتان امکان مدیریت بدهید و سطح دسترسی آنها را تعیین کنید.

می‌توانید فایل‌های صوتی، تصویری، ویدیویی و… سایت را مدیریت کنید و فایل جدید روی سایت آپلود کنید.

امکان دستکاری تنظیمات عمومی و تخصصی (مانند تمام تنظیمات مربوط به امور مالی، سئو، و حساب‌های کاربری) برای شما وجود دارد.

امکان ویرایش قالب سایت و تغییر آن حتی بعد از اتمام ساخت سایت فراهم است.

پنل  مدیریتی سایت‌سازها معمولاً به بخش پشتیبانی آنلاین و آموزش‌های مربوط به  سایت‌ساز متصل هستند. می‌توانید به راحتی از این خدمات استفاده کنید.

 سایت‌سازها به درد چه کسانی می‌خورند؟

همانطور  که گفتیم، سایت‌سازها اصلاً با هدف سهولت بخشیدن به کار طراحی سایت و  مخصوص افرادی که کدنویسی بلد نیستند، بوجود آمده‌اند. پس بدون شک  سامانه‌های سایت‌ساز به برطرف کردن نیاز این دسته از کاربران توجه بیشتری  می‌کنند. اما شاید برای برخی سوال پیش بیاید که:

آیا سایت‌های ساخته شده با سایت‌سازها ساده و محدود هستند؟

اینکه سامانه‌های سایت‌ساز کار طراحی و مدیریت سایت را ساده کرده‌اند، به این معنی نیست که سایت‌هایی که توسط این سامانه ها ساخته می‌شوند خود نیز ساده هستند و  امکانات محدودی دارد. آیا امکاناتی که در بخش قبل توضیح دادم برای اداره یک  سایت کافی نیست؟

سایت‌سازهای خوب، برعکس تصور برخی، از آخرین  تکنولوژی‌های طراحی سایت استفاده می‌کنند؛ به علاوه، این سامانه معمولاً به  طور مداوم به روز رسانی می‌شوند و امکانات جدیدی به آنها اضافه می‌شود.

آیا سایت‌سازها برای افراد غیرمبتدی کاربردی ندارند؟

خیر،  اینگونه نیست. با اینکه سایت‌سارها برای راحتی کار افراد مبتدی و ناآشنا  به طراحی سایت ساخته شده‌اند، افراد حرفه‌ای نیز می‌توانند از آنها استفاده  کنند. چرا که سایت سازهای خوب هم اجازه تغییر کدها را به برنامه نویسان  می‌دهند، هم اجازه توسعه سیستم و نوشتن قابلیت‌های جدید را به آنها  می‌دهند. درنتیجه برای کسی که به طراحی و توسعه وب‌سایت علاقه داشته باشد  هم سایت‌ساز گزینه خوبی است.

جایگاه سایت‌سازها در طراحی سایت دنیا کجاست؟

شاید  در گذشته طراحی سایت اختصاصی بین کاربران به عنوان تنها روش ایجاد یک  وب‌سایت به شمار می‌رفت. اما با گذشت زمان و پیشرفت سامانه‌های سایت‌ساز،  میزان جستجوی سایت‌ساز روند افزایشی و طراحی سایت اختصاصی روند نزولی داشته  است. به گونه‌ای که میزان جستجوی این دو روش در حال حاضر با هم برابری  می‌کند.

طراحی سایت

برای اینکه دقیقاً با جایگاه و مقبولیت سایت سازها آشنا شوید بگذارید یک  سوال از شما بپرسم: آیا می‌دانستید که تعداد سایت‌های ساخته شده توسط  سامانه سایت‌ساز Wix عدد باورنکردنی 109 میلیون است؟ این تنها تعداد کاربران یکی از سامانه‌های سایت‌ساز است و اگر  بخواهیم تمام کاربرانی که از سایت‌ساز استفاده می‌کنند را بشماریم قطعاً به  عدد بزرگتری می‌رسیم.

نتیجه‌گیری‌ای که از این آمار می‌توانیم  بکنیم، این است که سایت‌سازها توانسته‌اند جایگاه خود را تثبیت کنند. پس  می‌توان انتظار داشت که در آینده این سامانه‌ها به طور حتم گسترده‌تر شوند.

وضعیت سایت‌سازهای ایرانی به چه صورت است؟

یکی  از مشکلاتی که کاربران ایرانی در استفاده از سایت‌سازهای خارجی با آن  مواجه هستند، مساله زبان و پشتیبانی است. سامانه‌های خارجی علی‌رغم کیفیت  بالا، از زبان فارسی به خوبی پشتیبانی نمی‌کنند و آموزش‌ها و راهنماهای  آنها به زبان خارجی است. اما سایت ساز های فارسی بسیاری در چند سال اخیر  بوجود آمده‌اند. شاید همه این سایت ساز ها به اندازه کافی پیشرفته نباشند،  اما بسیاری از آنها هستند که خدمات و تعرفه‌های عالی به شما ارائه می‌دهند.  تنها مساله این است که باید برای انتخاب بهترین شرکت سایت ساز کمی دقت به  خرج دهید.

سایت ساز فراسایت را بشناسید!

سایت ساز فراسایت اولین سامانه طراحی وبسایت فارسی به صورت آنلاین نیست، اما به جرات می  توان گفت که بهترین سامانۀ سایت ساز فارسی زبان است. تیم ما برای  راه‌اندازی این سامانه یک سال تلاش کرده‌اند و تمام استانداردها و  امکانات لازم برای یک وب سایت خوب را در آن گنجانده‌اند. به علاوه، ما  همواره در حال به روزرسانی این سامانه و افزودن به قابلیت‌های آن هستیم و  به لطف تلاش و پیگیری تیم خودمان بوده است که توانسته ایم اعتماد کاربران  زیادی را جلب کنیم.  در نهایت پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد استفاده از یک سایت ساز را دارید، حتماً به صفحه هزینه و تعرفه های ساخت سایت ما سری بزنید.

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!