راهکار تبدیل کد اسکی به هگز

راهکار تبدیل کد اسکی به هگز

راهکار تبدیل کد اسکی به هگز

سیستم های کامپیوتری برای نمایش سمبل ها و علامات به هر کدام از آنها یک عدد اختصاص می دهند و با اینکار یک استاندارد برای خودشان ایجاد می کنند که علامات و سمبل ها را بتوانند نمایش دهند. Unicode و ASCII هر دو از استانداردهایی هستند که برای Encoding متن ها استفاده می شوند. دو استاندارد مهم ASCII و Unicode بسیار پر کاربرد هستند و بیشترین استفاده را در استانداردهای Encoding به خودشان اختصاص می دهند.

طراحی و توسعه استاندارد Encoding یونیکد توسط یک سازمان عام المنفعه به نام کنسرسیوم Unicode انجام شد. استاندارد Unicode با اکثر زبان های برنامه نویسی از قیبل Java ، XML ، Microsoft .Net و … سازگاری کامل دارد. اشکال سمبلیک و نمادهای تجاری با استفاده از مکانیزم هایی که در قالب کاراکترها در Unicode ایجاد شده بودند براحتی در دسترس کاربران قرار گرفته اند. با ابداع شدن استاندارد Unicode یک تحول و نوآوری گسترده در طراحی های گرافیکی ، متن ها ، قالب های تصویری و به طول کلی در دنیای وب و برنامه نویسی ایجاد شد.

کدگذاری Encoding

همانطور که عنوان کردیم در Encoding یا کدگذاری همه علامت ها و سمبل ها در قالب یک عدد منحصر به فرد نمایان می شوند و این باعث می شود که اعداد و سمبل ها براحتی در شبکه ها مختلف و محیط وب منتقل شوند و نیازی به ایجاد کردن عکس برای آنها نباشد. جدیدترین نسخه هایی که از Unicode ارائه شده اند بیش از ۱۰۹۰۰۰ کاراکتر ، چارت های گرافیکی ، متدولوژی های کدگذاری ، استانداردهای کدگذاری ، نمایش دو طرفه و بسیاری دیگر از امکانات را درون خود دارند. UTF-8 یکی از انواع استانداردهای Unicode است که امروزه بیشترین استفاده را دارد.

ASCII مخفف کلمه های American Standard Code for Information Interchange می باشد که ترجمه فارسی آن کد استاندارد آمریکایی برای تبادلات اطلاعاتی است. کدگذاری یا Encoding ای که ASCII بر پایه و اساس آن ایجاد شده است بر اساس ترتیب حروف الفبای انگلیسی طراحی شده است. تمامی ماشین های کدگذاری داده های امروزی از استاندارد ASCII همانند استانداردهای دیگر موجود در این زمینه پشتیبانی می کنند. ASCII برای اولین بار در یک Tele-Printer هفت بیتی مورد استفاده قرار گرفت.

با معرفی شدن ساختار دودویی و استفاده از سیستم دودویی در ساختار پردازشی تحولی شگرف در عرصه محاسبات به وجود آمد. امروزه تقریبا همه سیستم های کامپیوتری اعم از شخصی و سازمانی از زبان باینری به عنوان هسته اصلی کارها برای انجام عملیات های کدگذاری یا Encoding و کدبرداری یا Decoding استفاده می کنند. حتی بیشتر زبان های برنامه نویسی امروزی نیز بر پایه و اساس منطق دودویی کار می کنند. همانطور که ساختار باینری باعث بهبود کار کردن PC های ما و برقراری ارتباط ساده تر برای افراد با کامپیوتر می شود ، ASCII نیز برای ساده کردن برقراری ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد.

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!