معرفی پالت بهترین رنگ ها برای طراحی سایت در سال 2020

معرفی پالت بهترین رنگ ها برای طراحی سایت در سال 2020

معرفی پالت بهترین رنگ ها برای طراحی سایت در سال 2020

بین تمامی مراحل طراحی وب ، رنگبندی بیشتر از بقیه مراحل مورد توجه طراحان و مخاطبان قرار میگیرد. در اینجا به معرفی برخی ازوبسایتها با بهترین  مجموعه رنگهای انتخابی در سال 2020 (بدون هیچ ترتیب خاصی) می پردازیم. به عنوان مثال رنگ های روشن ، پالت های تند و رنگارنگ و حتی برخی رنگ ها که هیچ هماهنگی با هم ندارند عناصری هستند که این روز ها خواهان بیشتری دارند.همچنین هر یک از این کدهای رنگی عناصر اصلی طراحی را تشکیل می دهند که با اشتراک گذاشتن آنها و پرداختن به آنها , با گذر زمان, بازی با این رنگبندیها توسط خودتان نیز کار ساده ای خواهد شد و بعدها این شما هستید که خالق اثر خود میشوید!

  • 1. رنگبندی منتخب taproot foundation

سایت Taproot از بهترین و پر تنوع ترین وبسایت ها برای رنگبندی طراحی سایت شماست. ترکیبی از رنگ های زرد ، آبی و سبز مایل به زرد ( Kelly )  با یکدیگر برای اشاره به اطلاعات مختلف در وبسایت بسیار کارساز است. این رنگبندی – رنگبندی نیست که شما اغلب در طراحی وبسایت با آن مواجه شوید، اما رنگ روشن با یک پس زمینه سفید گزینه ایست که به صورت عمده بسیار پر طرفدار است.

  • 2. نوع ترکیب رنگ سایت Prevent epidemics

وبسایت prevent epidemics  از یک طراحی رنگارنگ استفاده میکند اما پس زمینه آن تیره است با ترکیبی از رنگ سبز که در بین عناصر رابط کاربری و طراحی کلی دیده می شود. یکی از مرسوم ترین گزینه ها برای انتخاب پالت رنگ مناسب – ایجاد مجموعه ای از رنگ ها است که کمی خاص تر از یک از پالت معمولی دو یا سه رنگی باشد.

  • 3. پالت رنگ های سایت SnipCart

این وبسایت برای تناژ رنگها از خاکستری به عنوان رنگ اصلی پس زمینه با علامت های زرد رنگ به صورت محو استفاده کرده است.با این روش شما یک رنگ روشن تر و مرسوم تر را با درجه بندی رنگی محو و خنثی  ترکیب میکنید  که کاربر را ترغیب می کنید که هر چه بهتر بر محتوای سایت تمرکز کند.

  • 4. پالت رنگ های پایه سایت Mossio

Mossio از همان رنگ پایه  برای رنگ بندی وب سایت خود استفاده می کند – می توانید روند ترکیب رنگهای مشکی/ خاکستری و زرد مشاهده کنید ، درست است؟ – از این جهت که  پس زمینه از رنگ مشکی اشباع شده و دید مخاطب به رنگهای محو که کمتر اسفاده شده جذب میشود . این ترکیب رنگ تقریباً مشابه مثال قبلی است از این جهت که از یک پالت رنگی تشکیل شده که بر محتوا تمرکز می کند و باعث می شود که محتوا بیشتر از طراحی به چشم آید.

  • 5. ترکیب رنگ سیاه و سفید در وب سایت Omega yeast

Omega yeast در نگاه اول به نظر نمیرسد که دارای پالت رنگی فراتر از سیاه و سفید باشد ، اما کاری که این طراحی سایت انجام می دهد در واقع ایده ای بزرگ در روند ترکیب رنگهاست. این رنگبندی ریشه در تصویر اصلی دارد – این حالت بیشتر همانند یک تصویر است – تا یک پس زمینه یا عناصر رابط کاربری رنگارنگ. این روند در ترکیب رنگها روز به روز رایج تر می شود چرا که طراحان این روز ها از تصاویر تمام صفحه برای تعریفی از داستان برند خود استفاده می کنند.

  • 6. پالت رنگ ساده و یکنواخت سایت Farm Food

Farm Food از یک پالت ساده با یک پیش زمینه سفید مینیمال همراه با رنگهای زیتونی روشن و سبز برای جلب توجه مخاطبان خود استفاده میکند. علاوه بر این ، پالت دارای ویژگی های یکنواخت با زیتونی روشن و تیره برای عناصرکاربردی در وبسایت است( مشابه طراحی سایت تهران پت و فروشگاهی فراسایت ).اگرسری به وبسایت بزنیند مشاهده میکنید که با نزدیک شدن به دکمه های مختلف و کلیک بر روی آنها تغییر رنگ ساده ای رخ میدهد که این خود ساده ترین حالت ممکن برای جلب توجه مخاطب است. در مرحله اول ممکن است متوجه این تغییر و یا هماهنگی رنگها نشوید اما به طور کلی این کار بسیارموثر و قابل توجه است.

  • 7. رنگ های سال در طراحی سایت Slumber

Slumber از رنگهای سال در سیستم Pantone (شرکتی است در نیوجرسی که سیستم تطبیق رنگ آن استاندارد است) استفاده میکند. همان گونه که مشاهده می کنید از – آبی کلاسیک – در تصویر بر روی اپلیکیشین موبایل و تناژ های تیره در پس زمینه و لوگو به بهترین شکل به کار برده شده است. ترکیبی از رنگهای طلایی و سبز, بسیار ظریف و هماهنگ با مد روز انتخاب شده است و فضایی رمزآلود از شب و خوابی آرام  با خود به همراه دارد.

  • 8. استفاده از رنگبندی مینیال در سراسر طراحی سایت Pittori The Cinema

طراحی به سبک مینیمال نیزمیتواند سر تا سر رنگی باشد ، درست همانگونه که در طراحی این وبسایت ,این امر مشاهده میشود. ترکیب رنگ زرد روشن با رنگ مشکی یک حالت عادی از سبک مینیمال رنگیست. هرچه پالت رنگی برای این سبک روشن تر باشد مدرن تر و پرطرفدار تر به نظر خواهد آمد.

  • 9. بهترین رنگ های تند در طراحی وبسایت Social Economy Month

این وبسایت ازیک پالت رنگی یکنواخت به همراه یکی از ترند ترین وپر طرفدار ترین رنگ های سال استفاده کرده است  واین خود طراحی غیر منتظره و پیشبینی نشده ایست.قرمز روشن که در اینجا رنگ اصلی پس زمینه است، معمولاً به عنوان رنگی برای تاکید درمقابل رنگ سیاه یا آبی تیره استفاده می شود. به ندرت از آن به عنوان یک رنگ تنها استفاده میشود. این پالت واقعا باعث می شود به لطف انتخاب های جسورانه طراح, مخاطب به شدت جذب و محو طراحی شود.

امیدوارم این پالت ها و سبک های پیاده سازی رنگ های مختلف در سایت برای شما مفید واقع شده باشد.

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!