نحوه کار درگاه های پرداخت اینترنتی – معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی ایران

نحوه کار درگاه های پرداخت اینترنتی – معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی ایران

نحوه کار درگاه های پرداخت اینترنتی – معرفی بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی ایران

امروز قصد داریم برای شما عزیزان درباره درگاه پرداخت اینترنتی صحبت کنیم . ابتدا باید گفت که پرداخت اینترنتی یعنی پرداخت از طریق شماره کارت بانکی از راه دور و بدون مراجعه که برای آن داشتن شماره کارت و رمز دوم الزامی می باشد . حال درگاه پرداخت به بستری مطمئن برای جابجایی پول میان صاحبان کسب و کار اینترنتی و خریداران آنلاین اطلاق می شود . درگاه پرداخت اینترنتی روند ارتباط و جابجایی پول میان فروشنده و مشتری را تسهیل می کند در واقع از طریق اطلاعات اساسی و مهم مربوط به پورتال پرداخت سایت فروشنده در اختیار بانک این کار صورت می گیرد.

مزایای درگاه پرداخت اینترنتی

در روزگار کنونی که همه چیز به سمت تکنولوژی و دنیای اینترنت سوق پیدا کرده است ، استفاده از درگاه پرداخت اینترنتی نیز مزایای بسیاری مانند خریدی امن و مطمئن را داراست . برای مثال چند نمونه از کارایی هایی که توسط درگاه پرداخت برای ما امکان پذیر است را می توان پرداخت قبوض به صورت تکی و گروهی ، انواع تراکنش های مربوط به خرید ، خرید شارژ برای سیم کارتهای اعتباری و چیزهایی از این دست ذکر کرد .

نحوه کارکرد درگاه های پرداخت اینترنتی

در این جا می خواهیم شما را با نحوه کار و عملکرد این درگاه بیشتر آشنا کنیم . باید بدانید پس از استفاده و انجام عملیات خرید از یک درگاه کار هایی که انجام می شود به ترتیب زیر است :

1. رمز گذاری

هر زمان که شما در جستجو گر اینترنتی خود وارد یک درگاه پرداخت آنلاین می شوید و می خواهید عملیات خرید را انجام دهید ، جستجو گر تمام اطلاعات و داده هایی که بین شما و سایت فروشگاهی منتقل می شود را رمز گذاری می کند و پس از آن داده های رمز گذاری شده را به یکی از بانک های مورد استفاده فروشنده ارسال می نماید .

2. درخواست مجوز

بعد از این که رمز گذاری داده ها و ارسال آن ها به یانک مورد نظر انجام شد ، داده های رمز گذاری شده به صادر کننده کارت بانکی خریدار ارسال می شوند و در آن جا مورد بررسی و تحلیل داده های رمز گذاری شده قرار می گیرند و این جاست که رد یا قبول می شوند .

3. ثبت سفارش

حال اگر اطلاعات شما درست و مورد تایید باشد ، بانک مورد نظر اقدام به ارسال مجوز به درگاه پرداخت می کند . این جاست که درگاه پرداخت با دریافت مجوز و انتقال ان به پردازشگر پرداخت بانک عملیات را تکممیل کرده و ثبت سفارش را انجام می دهد که فروشنده نیز اقدام به تایید آن می نماید .

همه مراحل رمز گذاری ، درخواست مجوز و ثبت سفارش در کسری از ثانیه صورت می گیرد .

چگونگی دریافت درگاه پرداخت اینترنتی

همه مدیران و صاحبان کسب و کار اینترنتی قابلیت دریافت درگاه های پرداخت را دارند .

استفاده از درگاه پرداخت مستقیم بانکی

تمام افرادی که در حیطه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند می توانند با بانک ها قرار داد دریافت سیستم پرداخت الکترونیکی ببندند . در این روش وقتی خریدار خریدی از سایت انجام می دهد ، مبلغ آن را از شماره کارت بانکی خود به حساب صاحب سایت واریز می نماید و بانک نیز عینا همان مبلغ را پس از تایید اعتبار مستقیم به حساب فروشنده انتقال می دهد . ممکن است بعضی از بانک ها طبق قرارداد هزینه ای را به عنوان کارمزد دریافت نمایند .

لیست شرکت های مجاز در ازائه درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

بهترین درگاه های پرداخت اینترنتی ایران:

در حال حاضر 12 شرکت از سوی بانک مرکزی مجاز به خذ و ارائه درگاه های پرداخت می باشند که عبارتند از :

 1. ایران کیش
 2. الکترونیک سامان
 3. مبنا کارت آریا
 4. نوین داده ورزی سداد
 5. تجارت الکترونیک پارسیان
 6. شرکت پرداخت نوین آرین
 7. سایان کارت
 8. به پرداخت ملت
 9. الکترونیک کارت دماوند
 10. آسان پرداخت پرشین
 11. الکترونیک پاسارگاد
 12. فناوا کارت

شرایط دریافت درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم

اگر می خواهید برای خود یک درگاه پرداخت داشته باشید لازم است شرایط زیر را دارا باشید

 1. نداشتن هرگونه ممنوعیتی از جانب نظام بانکداری
 2. داشتن نماد اعتماد الکترونیکی (اینماد) ( پس از طراحی سایت )
 3. رعایت تمام قوانین مرتبط با تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران
 4. داشتن مجوز های معتبر شغلی ، حقوقی و یا حقیقی مرتبط

و در آخر سعی ما بر آن بوده که شما عزیزان را ابتدا با درگاه پرداخت آشنا و نمونه های مختلف موجود و قابل استفاده را معرفی و نحوه دریافت آن را توضیح دهیم . امیدواریم که این مقاله برایتان مفید بوده باشد و بتوانید درگاه پرداخت مناسب برای کسب و کارتان را راحت تر انتخاب نمایید . باز هم اگر سوالی در مورد نحوه گرفتن درگاه پرداخت داشتید می توانید در همین جا با ما به اشتراک بگذارید .

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!