مقایسه Adobe XD با Sketch با Figma بهترین نرم افزار طراحی سایت کدام است؟

مقایسه Adobe XD با Sketch با Figma بهترین نرم افزار طراحی سایت کدام است؟

مقایسه Adobe XD با Sketch با Figma بهترین نرم افزار طراحی سایت کدام است؟

چرا از ابزارهای طراحی UX و UI استفاده می کنیم؟

میتوانیم این طور در نظر بگیریم که هر طراح به اصطلاح , یک طراح UX است.اگر شما در حال طراحی یک وب سایت ، لوگو یا حتی یک رسانه اجتماعی هستید ، باید در مورد چگونگی درک کاربران از طرح های شما ، چگونگی درک محتوا ، قالب بندی متن برای خوانا بودن آن ، انتخاب رنگ و غیره فکر کنید.  همه این موارد, اساساً همان طراحی UX است.

داشتن ابزاری مناسب برای تهیه چنین طرح هایی ,با تجربه دقیق کاربر و چیدمان رابط کاربری، برای همه طراحان ضروریست. این امر, مسیری طولانی را طی می کند تا کل مراحل طراحی و سیر کار شما تا حد امکان, بی نقص پیش برود.ابزار طراحی مانند Sketch و Figma این روند را به سطح بالاتری پیش می برد. به لطف قابلیت های پیشرفته آنها ، پس از طراحی وب سایت یا یک رابط اپلیکیشن تلفن همراه، می توانید پیش نمایشی زنده از طرح خود را برای تست عملکرد آن, داشته باشید. این روش, یک روش عالی برای به دست آوردن کامل رضایت مشتری شما نیز ارائه می گردد.به طور خلاصه ، فرقی نمی کند چه نوع طرحی بسازید ، باید خود را با ابزار طراحی UX آشنا کنید تا کارهای بهتری انجام دهید و مهمتر از همه اینکه طرح های خود را کاربر پسند کنید.

ابزار طراحی (نرم افزار) Sketch  چیست؟

از زمان معرفی Sketch در سال 2010 ، این برنامه توانست قلب و روح بسیاری از طراحان  را از آن خود کند و همچنین موفق به کسب چندین جایزه شد. Sketch به عنوان یک تجربه کاربری (UX)  و همچنین ابزاری برای طراحی رابط کاربری شناخته شده است. با این حال ، این روزها طراحان از آن برای اهداف دیگر استفاده نیز می کنند ، حتی برای ترسیم تصاویر و طرح های گرافیکی.

Sketch همچنین دارای یک انجمنی وفادار با پشتیبانی گسترده است.منابع فراوانی درخصوص این پلتفرم وجود دارد تا راه حل هایی را برای مبتدیان وهمینطور طراحان با تجربه ارائه دهد.

ابزار طراحی (نرم افزار) Figma چیست؟

دقایقی بعد از انتشار برنامه Sketch ، Figma تأسیس شد. با این حال ، مدت زمان زیادی طول کشید تا این شرکت برای توسعه این برنامه به سطحی برسد که بتواند Sketch را به چالش بکشد. امروز اما ، Figma به خوبی Sketch عمل میکند و حتی یک جایگزین عالی برای کاربران ویندوزنیز شده است. یکی از منحصر به فردترین صفات  Figma که آن را نسبت به بقیه ابزار ها متمایز  کرده است این است که این برنامه روی سیستم ابری کار می کند. با استفاده از هر رایانه ای می توانید مستقیماً از طریق مرورگر خود به ابزار و طرح های خود دسترسی پیدا کنید.

ابزار طراحی رابط کاربری Adobe XD چیست؟

Adobe XD جدیدترین رقیبِ Sketch و Figma است که به عنوان جایگزینی برای آنها نیز در نظر گرفته شده و به جمع آنها ملحق شده است. Adobe ابزار طراحی UX را در سال 2017 راه اندازی کرد و با دادن امکان استفاده رایگان کاربران از آن,همه را شگفت زده کرد.

Adobe XD هم به عنوان ابزار طراحی و هم به عنوان ابزار نمونه سازی اولیه, کار می کند. همچنین دارای ویژگی های منحصر به فردی است که برای کار کردن به صورت تیمی ساخته شده است که این خود اصلی ترین نکته برای فروش ابزار است. این برنامه,سیستم عامل های Windows و Mac را نیز پشتیبانی می کند.

حالا با این تفاسیر، بهترین نرم افزار طراحی سایت (UI / رابط کاربری) کدام است؟

معرفی و انتخاب برنامه مناسب برای شما  ,به نوع کاری که انجام می دهید بستگی دارد.اگراز آن دسته از طراحان هستید که با طراحی های مختلف سر و کار دارید,به فرض مثال از طراحی های وبسایت گرفته تا UI های تلفن همراه. Figma برای شروع مسیر, به عنوان یک طراح UX , گزینه بسیار خوبی برای شماست.این برنامه نه تنها رایگان است بلکه مستقیماً ,بدون عیب و نقص, در مرورگر شما کار می کند.

Adobe XD نیز گزینه بسیار خوبی برای تست طراحی UX و UI است. اگرهنوز برنامه های Creative Cloud را داشته باشید,  Adobe XD گزینه بسیار مناسبی برای شماست چرا که در ترکیب با Photoshop و Illustrator  عملکرد بسیارخوبی دارد.

Sketchبهترین برنامه طراحی UX در Mac است اما منحصر به فرد بودن سیستم عامل آن ، برنامه را برای همه سخت می کند.البته باید به این نکته اشاره کرد که اگر شما یک کاربر Mac هستید ، از سرمایه گذاری در برنامه Sketch نیز پشیمان نخواهید شد.

نویسنده: افرا مسعودی

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!