بهبود پشتیبانی و افزایش امنیت سایت + آموزش و راهکار

بهبود پشتیبانی و افزایش امنیت سایت + آموزش و راهکار

بهبود پشتیبانی و افزایش امنیت سایت + آموزش و راهکار

خیلی از عزیزان و همراهان فراسایت از ما درباره امنیت سایتشان و یا فروشگاه اینترنتی خود سوال پرسیده بودند . ما نیز امروز تلاش داریم در این مطلب همه چیز را درباره اینکه اصلا امنیت سایت چیست چرا اهمیت دارد و راه های برقراری آن را توضیح دهیم .

پس در ادامه لطفا با ما همراه باشد .

خطراتی که برای امنیت سایت وجود دارد ( افزایش امنیت سایت )

باید ابتدا به شما عزیزان درباره افزایش روزافزون هک سایت ها در تمام جهان اطلاع دهیم این جریان بسیار رو به افزایش است و به همین دلیل امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت چرا که برای مثال یک سایت فروشگاهی برای شخص حکم مغازه وی را دارد و تمام دارایی او محسوب می شود بنابراین باید از اینکه سایتتان دست هکرها نمیوفتد مطمئا شوید و نیز این را بدانید که اینطور نیست که بعد از هک شدن همه ی هکرها اهل مذاکره بوده و کمی باج بگیرند و با مبلغی سایتتان را به شما پس دهند خیلی از آن ها فراتر از این می روند و کارهایی با سایت شما می کنند که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم :

1. آلوده کردن سایت به بدافزار

در این حالت بعد از هک نه تنها سیستم مدیریت و ادمین ها بلکه سیستم کاربران نیز به بدافزار آلوده خواهد شد.

2. سرقت تمام اطلاعات سایت و مخاطبان

این را بدانید که در سایت های فروشگاهی هک شدن فقط به این معنی نیست که اطلاعات سایت شما دزدیده خواهد شد بلکه مهمتر از آن اطلاعات خرید و حساب مشتریان است که به دست هکرها می افتد . در این حالت آن ها می توانند کار هایی از قبیل ارسال محصول مشابه برای خریدار ، استفاده از اطلاعات مشتری مانند شماره تماس برای ارسال پیام های تبلیغانی و همچنین درست کردن یک پایگاه اطلاعاتی شامل ایمیل ها و شماره تماس ها برای فروش انجام دهند .

3. سرقت اطلاعات پرداخت

این نکته بسیار مهم است که بدانید اگر امنیت فروشگاه اینترنتی شما بسیار پایین باشد نه تنها اطلاعات سایت بلکه اطلاعات پرداختی کارت های بانکی شما و مشتریان نیز توسط یک هکر قابل دستیابی و سرقت خواهد بود و یقینا در این صورت بعد از خالی کردن حساب های بانکی مشتریان مقصر اصلی شما خواهید بود .

4. ساخت لینک در سایت شما

باید بدانید بسیاری از هکر ها خودشان صاحب سایت هستند ، آنها برای افزایش رتبه و سئوی سایتشان سایت های با امنیت پایین را هک کرده و در صفحات مختلف آن لینک سازی می کنند . در این حالت با افزایش صدها صفحه لینک به سایت شما رتبه سایتتان به شدت کاهش می یابد .

5. عوامل تاثیر گذار روی امنیت سایت

در این زمینه دو مورد اصلی تاثیر اساسی روی امتیت سایت دارد .  یکی از آن ها CMS یا همان سیستم مدیریت محتوای شماست و دیگری پشتیبانی سایتتان می باشد .

امنیت و پشتیبانی وردپرس

پشتیبانی:

در این قسمت باید به شما عزیزان بگوییم که متاسفانه قسمت پشتیبانی خود وردپرس برای کاربران ایرانی فعال نمی باشد و ما باید از خدمات پشتیبانی برخی از شرکت ها در این زمینه استفاده کنیم . به خاطر استفاده زیاد سایت های وردپرسی خدمات ارائه شده برای پشتیبانی وردپرس به صورت تخصصی موجود می باشد .

امنیت:

متاسفانه سایت های طراحی شده با وردپرس به خودی خود دارای امنیت بالایی نیستند . برای بهبود امنیت آن ها یک سری افزونه ها در بازار موجود است که تا حدی به ایمن تر کردن سایت وردپرسی کمک می کند . در کل به خاطر اینکه سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم open source  یا همان کد باز است به راحتی می توان به کد های آن دسترسی پیدا کرد و این راه نفوذ هکر ها به سایت است البته همه سیستم های  اپن سورس دیگر نیز با این مشکل مواجه اند اما سایت ساز و فروشگاه ساز ها مانند آنهایی که ما در فراسایت به شما عزیزان ارائه می دهیم کد باز یا اپن سورس نیستند و در این زمینه از امنیت بالاتری برخوردارند .

روش های بالا بردن امنیت سایت

در اینجا به چند روش برای بالا بردن امنیت سایت اشاره خواهیم کرد اما همیشه در نظر داشته باشید که برقرای امنیت سایت هیچ گاه صد در صد نیست .

1. خرید هاست مناسب

مطمئنا می دانید که هاست بستری برای قرار گرفتن تمام اطلاعات شماست به همین دلیل تنها یک حفره امنیتی کوچک بهترین راه برای هک شدن سایت شما توسط هکر هاست پس توصیه ما به شما کار کردن با سرویس های میزبانی معتبر و قدرتمند می باشد .

2. استفاده از پشتیبانی سایت

با پرداخت هزینه ماهانه یا سالانه می توانید از پشتیبانی سرویس های سایت ساز یا طراحی سایت استفاده کنید . این پشتیبانان در بخش امنیت با بررسی هاست و سرور ها به نفوذ نکردن هکر ها به سایت شما کمک می کنند .

3. گرفتن گواهی  SSL برای دامنه

توصیه اولیه ما این است که حتما SSL  سایتتان فعال باشد . این یک پروتکل امنیتی ست که سبب امنیت ارسال داده های اطلاعاتی بین سایت شما و مشتری خواهد بود .

4. راه اندازی بک آپ (Backup)

شاید نتوان جلوی هک شدن به صورت صد در صد را گرفت اما با نصب افزونه های پشتیبان گیری از محتوای سایت حداقل می توان از از بین رفتن اطلاعات سایت جلوگیری کرد . با بک آپ گرفتن مستمر از سایت حداقل نگران از بین رفتن اطلاعات فروشگاه یا سایتتان نخواهید بود .

در آخر باید بگوییم که راه قطعی برای خلاص شدن به صورت کامل از شر هکر ها وجود ندارد پس اساسا بهترین راه پیشگیری و استفاده از تمام راهکار های امنیتی برای سایت می باشد تا ریسک هک شدن به حداقل برسد و باز به شما پیشنهاد می کنیم اگر نگران سایت فروشگاهی تان هستید می توانید سایت ساز فراسایت را امتحان کنید و لطفا نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید .

.:: منتظرتان هستیم ::.

مشاوره طراحی سایت کاملا رایگان از ما دریافت کنید

فراسایت یک پلتفرم طراحی سایت است که روند ساخت یک وبسایت را از 0 تا 100 برای شما در زمان کوتاهی خلاصه می کند!